Co se vaření týká, nemám žádnou vyhraněnou vášeň pro tu či onu kuchyni. Vařím prostě všechno a skoro vždycky rád. Preferuji spíš jednodušší postupy, rád kombinuji tradiční s moderním, vařím spíš jednodušší až obyčejná jídla, protože si myslím, že v jednoduchosti a tvořivosti je nejen ve vaření ten největší poklad.

Moje oblíbená jídla v podstatě nemám, neb jím všechno. Čerstvý chléb s máslem a třeba medem, to je pro mě naprosto úžasný dezert, přímo poklad. Miluju dušené telecí na paprice, klasicky pečenou kachnu ale stejně báječně si pošmáknu na lístcích potočnice vylovených u pramene v jarním lese. Mojí velkou vášní na pánvi i talíři jsou ryby jakož i všeliké mořské potvory a řasy. Nicméně mou erbovní rybou je kapr z jižních Čech.

Piju rád pivo i víno ale také vodu ze studánek a z horkých nápojů upřednostňuji zelený čaj. 

Baví mě toulat se krajinou, spát pod širákem, opečovávat zahradu, dělat dobré skutky, fotit, malovat obrázky i obrazy, hrát na kytaru a zpívat s přáteli.

Tuze moc rád cestuji, poznávám nová místa doma i v cizině, obdivuji architekturu a žasnu nad mistrovstvím dávných, nedávných i současných umělců.

Myslím si, že vše co našinec činí, má dělat s láskou a radostí a že nikdy není pozdě začít znovu.